GTA ProBM Roleplay
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Regulament Admin / Helper

In jos

Regulament Admin / Helper Empty Regulament Admin / Helper

Mesaj  Alcolik Mier Ian 02, 2013 6:18 pm

Regulament Primar Admini/Helperi :

1. Nu dati ban/kick/warn fara motiv, cand dati ban/kick/warn faceti si un SS sa aveti dovada in caz de va face post!

2. Nu aveti voie sa dati arme/repair/spawn aiurea lui X sau Y ca e prietenul tau. (Doar la event, in caz ca este nevoie).

3. Nu dati /mute fara motiv, daca cineva injura se da pana la 10 minute de /mute (depinde cat de grav injura), daca da anumite lucruri scrise care duc la stergerea chat-ului atunci se da 15 minute!

4. Comenzile pentru a anula un /ad, /gov sau /news le folositi cand acel anunt incepe cu litera mica, cand face cineva reclama, cand este scris de un "analfabet", cand contine cuvinte vulgare, cand contine cuvinte prescurtate (ex: v/s in loc de vand/schimb) sau anunturi gen: "Caut factiune", "Caut sotie", "X suna-ma" sau "Un politist sa vina sa ma aresteze".

5. Nu aveti voie sa dati /cc aiurea asa ca vi-se pare voua ca va face lag sau mai stiu eu ce. (daca un admin da /cc si nu are dovezi cu un motiv intemeiat pt acel /cc primeste Admin Warn!)

6. Daca un jucator da /report doar sa zica "ce mai faceti?","nu e corect a trisat X la event!"," X sau Y vino pana la mine" ii dati mute intre 5-10 minute.

7. Daca esti Admin/Helper asta nu inseamna ca esti "ZEU" pe server sau nu trebuie sa iti cada tot serverul la picioare indiferent cum ai obtinut Admin/Helper.

8. Nu dati /goto, /gethere, /freeze aiurea la playeri doar ca sa ajungi tu sa vorbesti cu X sau cu Y.

9. Adminii/Helperii NU au voie sa foloseasca /a pentru afacerile lor sau alte porcarii. (Pentru afaceri sau alte subiecte aveti comenzile /sms /call).

10. Nu folositi comenzile de Admin/Helper in scopuri personale (mats, drugs... etc).

11. Adminii/Helperii nu sunt obligati sa faca event-uri.

12. Cand un player da /report "X sau Y vino pana la mine", NU va mai duceti. Dati /am si spuneti-le sa zica direct problema care o au. (Dupa ce va spune problema care o are daca este necesar dati /goto).

13. Adminii care au comanda /bigears trebuie sa o foloseasca si in caz ca cineva injura se aplica regula nr. 3.

14. Daca un Admin/Helper nu este activ o perioada de timp i se va scoate Adminul/Helperul. (in caz ca nu poate intra cateva zile trebuie sa anunte pe forum la sectiunea Discutii Generale).

15. Nu se mai da Warn decat daca acel player are plangere.

16. Nu se foloseste comanda /am in scopuri personale! Folositi comanda /am numai pentru a raspunde la /report si pentru a ajuta playerii, cine foloseste comanda in scopuri personale primeste Avertisment la Admin/Helper pe loc.

17. Cine foloseste comanda /o pentru scopuri personale primeste Admin Warn!

18. Cand un player intreaba ceva pe /report sunteti obligati sa raspundeti prin comanda /am id raspuns. Cine nu raspunde la intrebarile playerilor primeste Avertisment la Admin/Helper.

Regulament Secundar Admini/Helperi :

1. Limbajul indecent fata de playeri este strict interzis.

2. Nu faceti spam pe /a sau pe /o.

3. Adminii care au comanda /hide NU trebuie sa stea cu ea activata doar in anumite cazuri ! (event-uri,cand ajuta un player).

4. Nu faceti DB sau DM sau nu atacati in SafeZone ca asa vreti voi ca sunteti Admin/Helper.

5. Nu aveti voie sa va faceti voi dreptate singuri!

6. Nu conteaza daca ai donat sau nu ai donat, toti Adminii/Helperii au drepturi egale. (NU esti cu nimic mai bun ca X sau Y daca ai donat)


Nerespectarea Regulamentului impus Adminilor/Helperilor duce la Admin/Helper Avertisment/Warn!

Rugam playerii care vad ca un Admin/Helper face Abuz de comenzile Admin/Helper sa faca un POST cu cateva SS (dovezi).
Alcolik
Alcolik
RPG Team.
RPG Team.

Posts : 186
Reputation : 2
Join date : 10/11/2012
Age : 28
Location : Calarasi

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum